The best Harry Potter forum!

ИндексВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Урок №1

Go down 
АвторСъобщение
smilexxagain
[Twilight.addict]
[Twilight.addict]

Female
Брой мнения : 2983
Местожителство : Diagon Alley
Registration date : 17.07.2008

Герой
Име: Даяна Джийд
Дом: Slytherin

ПисанеЗаглавие: Урок №1   Пон Авг 11, 2008 1:34 pm

Преподавателката влезе в смълчаната стая, запълнена от първокурсниците. Тя се усмихна и заговори:
- Здравейте и добре дошли в часа по история на магията! Аз съм професор Даяна Джийд и обичам, когато в часовете има ред и дисциплина. От вас искам да изучавате прилежно материала и да предавате редовно домашните. Аз не съм идеалистка, но искам да знаете това, което се изисква. - тук тя направи пауза и огледа убениците. - Изучаването на тази наука започва с един велик магяосник - Мерлин. Сигурна съм, че всички са чували за него, но въпреки това ще ви разкажа за неговия живот. Величието му започва още с произхода му - майка му е била царска дъщеря, а баща му - демон. Той е бил съветник на крал Артур. Прочева се с предсказанията си, които се сбъдват. Освен това той може да приема образа на жена, дете, джудже или животно. Той е магьосник от най-голяма величина, прочул се по целия свят. Е, според мен това е достатъчно за начало.
Преподавателката спря да говори и изчака няколко минути, за да си запишат учениците това, което са чули. След това тя отново заговори:
- Ще ви пусна по-рано, защото това ви е първи час с мен и не искам да оставате с лошо впечатление - тук тя се позасмя. - За домашно искам да ми намерите информация за животът и подвизите на Мерлин. Срокът е до неделя /17. август/. Свободни сте.
Учениците се завтекоха с радостни викове към вратата, а преподавателката взе няколкото книги, които бе взела с нея и излезе след тях...

Урок №1
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1