The best Harry Potter forum!

ИндексВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Първи час-запознанство

Go down 
АвторСъобщение
Teresa of the Faint Smile
Преподавател
Преподавател

Female
Брой мнения : 342
Местожителство : home
Registration date : 27.07.2008

Герой
Име:
Дом:

ПисанеЗаглавие: Първи час-запознанство   Вто Авг 12, 2008 1:54 pm

Професор Бенсън елегантно влезе в своя кабинет на върха на астрономическата кула, където я посрещнаха новите попълнения в училищния състав. Тя огледа новите си ученици и след известна пауза заговори тихо и спокойно, но все пак привличайки вниманието им.
-Здравейте, аз съм професор Елион Бенсън и ще ви преподавам астрономия докато сте в това училище или докато имате желанието да я изучавате. Преподавам тук от 31 години и мога да ви уверя че... -При това цялата зала се изпълни с шум и шепот, прекъсвайки речта на професора. "Няма начин, та тя не изглежда на повече от 30"или "Сигурно се шегува"
-Както и да е-Продължи учителката, която всяка година посрещаше една и съща реакция от учениците- Бих искала да се запозная с всеки един от вас. Разбира се няма да запомня имената ви още първия ден, но бих искала всеки един от вас да ми се представи с няколко думи- име, дом, интереси, причината поради която е избрал да учи астрономия.
Е, кой започва пръв?

Suigintou... the broken one
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Ерис
Преподавател
Преподавател

Female
Брой мнения : 889
Registration date : 31.07.2008

Герой
Име: Еладор Дейвис
Дом: Слидерин

ПисанеЗаглавие: Re: Първи час-запознанство   Вто Авг 12, 2008 8:28 pm

Еладор вдигна първа ръка и професорът й даде думата.Тя започна без никаква нотка на притеснение в гласа
-Казвам се Еладор Дейвис и съм от Слидерин,за което се радвам много.Обичам да чета.Любознателна съм,но обичам и да измъчвам.Харесвам змиите-любимите ми животни.Харесва ми да прекарвам голяма част от времето си,за да ги гледам.Избрах астрономията,защото обичам небето,звездите,планетите.Тези неща са ми интересни и бих желала да разбера повече за тях-това Еладор го каза като нито бързаше,нито влачеше.Това беше отговорът й и тя си седна на мястото.
Teresa of the Faint Smile
Преподавател
Преподавател

Female

Герой
Име:
Дом:

ПисанеЗаглавие: Re: Първи час-запознанство   Сря Авг 13, 2008 5:21 am

Учитеката се усмихна и каза:
-Много добре.... Еладор. Вярвам че другите получиха достоверна пртедстава за характера ти от това представяне. А сега кой друг иска да продължи?

smilexxagain
[Twilight.addict]
[Twilight.addict]

Female
Брой мнения : 2983
Местожителство : Diagon Alley
Registration date : 17.07.2008

Герой
Име: Даяна Джийд
Дом: Slytherin

ПисанеЗаглавие: Re: Първи час-запознанство   Сря Авг 13, 2008 9:54 am

Даяна вдигна леко притеснено ръка и след като преподавателката и даде знак да говори тя започна тихо, но ясно:
- Казвам се Даяна Джийд и също съм от Слидерин. По принцип съм си спокойна, но когато стане нещо нередно не мога да оставя нещата просто така. Обичам да гледам небето, защото то е някак си успокоително и същевременно интересно. Надявам се в часа да науча много и интересни неща за космическите тела. Но като гледам мой всички са дошли за това - тя леко се усмихна и някои нейни съученици направиха същото.
Тя реши, че няма какво друго да каже, и седна на стола си, вперила поглед в преподавателката.

Модератор
Модератор

Female
Брой мнения : 165
Registration date : 20.07.2008

Герой
Име: Илайза Макдугъл
Дом: Рейвънклоу

ПисанеЗаглавие: Re: Първи час-запознанство   Съб Авг 16, 2008 3:16 pm

След Даяна се изправи Илайза. Тя беше леко притеснена, но бе решена да направи добро впечатление. Момичето каза:
- Казвам се Илайза Макдугъл и съм от дом Рейвънклоу. От малка искам да съм в този дом. Обичам да се разхождам с приятели сред природата. Лягам си късно, но ставам рано. С интерес чета почти всякаква литература. Обичам животните. Още от дете едно от любимите ми занимания е вечер да легна на някоя поляна и да наблюдавам звездите. Интересни са ми, защото въпреки че са на милиони километри от нас все пак ги виждаме. Освен това те носят и информация от миналото със своята светлина. Накратко - те са една от моите слабости. - Тук момичето замълча за малко. - Това е причината да избера астрономията в списъка с учебните ми предмети. Ако някой от класа или Вие, професоре, имате въпроси към мен - чувствайте се свободни да ги зададете. - С тези думи момичето седна на мястото си леко поруменяло и зачака реакцията на учителката...

Изпращайте "писма" до "Флориш и Блотс", ако искате да си купите нещо - все пак вече започна годината и е невъзможно да сте и в "Хогуортс", и на Диагон-али. Под "писма" имам предвид подходящо РП, а НЕ ЛС. Благодаря за вниманието!
Dark_Queen
Преподавател
Преподавател

Female
Брой мнения : 333
Registration date : 30.07.2008

Герой
Име: Ема Ейнджъл
Дом: Грифиндор

ПисанеЗаглавие: Re: Първи час-запознанство   Вто Авг 19, 2008 11:53 am

Ема вдигна ръка. Учителката кимна и Ем започна:
-Здравейте! Аз се казвам Ема Ейнджъл и съм в Грифиндор. Цялото ми семейство е било в този дом. Целия род Ейнджъл е чистокръвен, но аз не държа на това. Не отделям хората на чистокръвни и мъгъли. За мен това няма значение. Много обичам да се шегувам. Употита съм, когато реша нещо никой и нищо не може да ме разубеди. Ако някое предизвикателство се изпречи пред мен се хвърлям в приключения без страх. Сприятелявам се лесно и обичам да общувам. Понякога съм малко буйна. Малко неща могат да ме уплашат.
Ем реши, че това е достатъчно и седна на чина си.

Северно сияние
Северно сияние

Female
Брой мнения : 1507
Registration date : 17.07.2008

Герой
Име: Елизабет Бенет
Дом: Слидерин

ПисанеЗаглавие: Re: Първи час-запознанство   Сря Авг 20, 2008 2:55 pm

След Ема Елизабет реши да вдигне ръка и да се представи:
-Здравейте.Аз съм Елизабет Бенет и уча в Слидерин.Почти цялото ми семейство е учило в този дом.Попринцип не се заяждам и съм спокоен човек,но напоследък има хора,които се държат зле с мен.Нещата,които мразя са предателство и лъжата.Искам да изучавам този предмет,защото постоянно се чудя какъв ли би бил живота на други планети,как се са появили и всичко свързано с небесните тела.Това е всичко са мен.-каза тя и седна на чина си доволна,че се е осмелила да се представи пред класа и новата си учителка.

Преподавател
Преподавател

Female

Герой
Име:
Дом:

ПисанеЗаглавие: Re: Първи час-запознанство   Съб Авг 23, 2008 8:35 am

Професор Бенет забеляза че едно момиче така и не стана да се представи пред класа, но така или иначе нямаше време затова, защото звънецът оповести края на часа.
-Е, благодаря на всички ви за хубавите представяния, ще чакам с нетърпение следващия ни час, когато ще се занимаем с астрономия. Но сега бързайте, бързайте, че иначе няма да успеете да стигнете навреме за следващия си час. -Усмихнатата Елион Бенсън изпрати учениците си и се запъти към кабинета си за да се заеме отново със своите изследвания.

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Първи час-запознанство   

Първи час-запознанство
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1